Texas high school football playoff scores

HOUSTON

CLASS 5A Division I

Region IV
Regional

SA Madison 40, Mission Sharyland 13

CLASS 5A Division II

Region IV
Regional

SA Northside Brandeis 63, Del Rio 7

CLASS 4A Division I

Region II
Regional

Frisco Centennial 40, Red Oak 14
Tyler 45, Frisco 28

Region III
Regional

Nederland 22, Pearland Dawson 19, OT

CLASS 4A Division II

Region II
Regional

Mesquite Poteet 52, Wylie East 49

Region IV
Regional

Cedar Park 36, Alice 7
SA Northside Brennan 42, Edcouch-Elsa 0

CLASS 3A Division I

Region I
Quarterfinal

Stephenville 59, Abilene Wylie 28

Region II
Quarterfinal

Kilgore 30, Gainesville 14

Region III
Quarterfinal

Carthage 50, Silsbee 21

Region IV
Quarterfinal

El Campo 31, Ingleside 20

CLASS 3A Division II

Region I
Regional

Gatesville 37, Monahans 34, OT
Graham 41, Midland Greenwood 23

Region II
Regional

Gilmer 42, Argyle 21
Henderson 64, Celina 35

Region III
Regional

Navasota 31, La Marque 20
West Orange-Stark 28, Lorena 0

CLASS 2A Division I

Region I
Regional
Eastland 23, Bangs 14
Wall 42, Merkel 14

Region II
Regional

Daingerfield 47, Winnsboro 14
New Boston 20, Pottsboro 14

Region III
Regional

Franklin 49, Tatum 30
Newton 82, Grandview 35

Region IV
Regional

Cameron Yoe 31, Lago Vista 7
Hallettsville 49, Hempstead 46

CLASS 2A Division II

Region II
Regional

Corsicana Mildred 44, Clarksville 14
Nocona 15, Gunter 13

Region III
Regional

Hughes Springs 28, Centerville 27, OT
Region IV
Regional

East Bernard 16, Blanco 0
Refugio 49, Lexington 21

CLASS 1A Division I

Region I
Regional

Stratford 38, Panhandle 20

Region II
Regional

Goldthwaite 21, Lindsay 14
Italy 33, Honey Grove 20

Region III
Regional

Alto 35, Bosqueville 14
Mart 49, San Augustine 21

Region IV
Regional

Mason 49, Thorndale 35
Shiner 27, Weimar 6

CLASS 1A Division II

Region I
Regional

Sudan 54, Booker 26
Wellington 47, Springlake-Earth 13

Region II
Regional
Albany 31, Muenster 14

Region III
Regional

Frost 38, Mount Enterprise 14
Tenaha 38, Bremond 7

Region IV
Regional

Burton 19, D'Hanis 0
Falls City 46, Woodsboro 6

SIX-MAN Division I
State Quarterfinal

Abbott 78, Oakwood 33
Gordon 70, Santa Anna 35
Turkey Valley 46, Petersburg 0

SIX-MAN Division II

State Quarterfinal

Follett 54, Matador Motley County 8
Grandfalls-Royalty 82, Balmorhea 40
Richland Springs 78, Milford 42
Strawn 52, Newcastle 42

TAPPS 11 Man

Division III
State Semi-Finals

Frisco Legacy Christian 21, Colleyville Covenant 16
Shiner St. Paul 49, Hallettsville Sacred Heart 35

Copyright © 2019 KTRK-TV. All Rights Reserved.